Достапни линкови

logo-print

Прореформистичка иранска организација ги оспори изборните резултати


Прореформистичка иранска организација денеска ги оспори резултатите од претседателските избори кои во Иран се одржаа на 12 минатиот месец. Во соопштението за јавноста Собранието на истражувачи Ком тврди дека изборните власти во земјата веќе немаат ингеренции да ги евалуираат изборните резултати, бидејки членовите на изборната комисија се пристрасни.
XS
SM
MD
LG