Достапни линкови

logo-print

Обама даде интервју за руски опозициски весник


Американскиот Претседател Барак Обама даде интервју за руски опозициски весник пред утрешната средба со претседателот нба Русија Димитриј Медведев. Во интервјуто за весникот „Новаја Газета“, кое ќе биде објавено утре, Обама вели дека ги подржува изјавите на Медведев дека треба да се подобри руското судство и да се охрабри владеењето на правото во Русија.
XS
SM
MD
LG