Достапни линкови

logo-print

Дваесет затвореници обесени во Иран


Иранската новинска агенција соопшти дека 20 осудени дилери на дрога биле обесени денеска во затворот Карај, западно од Техеран. Според податоците на меѓународната организација „Амнести Интернешнл“ минатата година иранските власти осудиле 346 лица на смртна казна.
XS
SM
MD
LG