Достапни линкови

logo-print

Деветмина полицајци загинаа во Ингушетија


Деветмина полицајци загинаа денеска при судири со милитанти во Ингушетија. Регионалните власти дополнително соопштија дека во немирите се повредени десетмина полицајци. Во изминатиов период расте загриженоста за стабилноста во Ингушетија, по бомбардирањето на автомобилот на лидерот Јунис Бек Јевкуров кој сега е хоспитализиран во Москва.
XS
SM
MD
LG