Достапни линкови

logo-print

Седуммина загинати во Багдад


Авганистанските власти соопштија дека седуммина полицајци загинале во експлозија на бомба поставена покрај пат во Кандахар. Портпарол на Министерството за внатрешни работи изјави дека инцидентот се случил во областа Регистан каде се наоѓаат бази на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG