Достапни линкови

logo-print

Гувернерот на Аљаска ќе поднесе оставка


Гувернерот на Аљаска Сара Пејлин најави дека ке си поднесе оставка во текот на овој месец. Пејлин додаде дека нема повторно да се кандидира за гувернер, не наведувајки ги причините за оставката.
XS
SM
MD
LG