Достапни линкови

logo-print

Иранските власти со остри реторики против опозицијата


Советник на врховниот лидер на Иран го нарече поразениот опозициски претседателски кандидат Мир Хусеин Мусави „агент на Америка“. Хосен Шариатмадари во својата колумна во весникот „Кајхан“ пишува дека на Мусави и на поранешниот претседател Мохамед Кхатами треба да им се суди за предавство, поради протестите кои настанаа по минатомесечните претседателски избори во земјата.
XS
SM
MD
LG