Достапни линкови

logo-print

Во Србија осудена група вехабисти за планирање терористички напади


Судот во Србија денеска осуди 11 луѓе на затворски казни од шест месеци до 13 години за планирање терористички напади. Сите осудени се припадници на муслиманската вехабистичка секта и се осудени затоа што планирале атентат врз лидерот на муслиманската заедница во Србија, како и за напади врз полициската станица и врз џамијата во Нови Пазар.
XS
SM
MD
LG