Достапни линкови

logo-print

Американскиот адмирал Ставридис ја презеде командата на НАТО во Европа


Новиот командант на НАТО силите во Европа, американскиот адмирал Џејмс Ставридис изјави дека талибанците во Авганистан би можело да бидат победени. На церемонијата на преземањето на должноста во воениот штаб на Алијансата во Монс, Ставридис исто така изјави дека еден од неговите приоритети ќе биде подобрување на односите со Русија, што, според него, е од суштинско значење за безбедноста во Европа.
XS
SM
MD
LG