Достапни линкови

logo-print

Американски воздушни напади во Пакистан


Над 11 луѓе загинале во денешниот ракетен напад извршен од американско беспилотно летало во северозападниот дел на Пакистан, во близина на границата со Авганистан. Пакистанската разузнавчка служба соопшти дека биле нападнати цели во јужен Вазиристан, регион што го користат милитантите поврзани со талибанскиот лидер Бејтула Мехсуд. Вчера илјадници американски маринци покренаа офанзива против талибанците во авганистанската провинција Хелманд.
XS
SM
MD
LG