Достапни линкови

logo-print

Авионот на Ер Франс не се распаднал во воздух


Француската истрага соопшти дека авионот на Ер Франс кој по летнувањето во Бразил се урна над Атлантикот не се преполовил во воздух како што претходно се шпекулираше. Имено, постоеле докази дека авионот удрил на површината на водата со целиот труп при што загинаа сите 228 патници и членови на екипажот. Засега се уште се испитува причината за паѓањето на авионот.
XS
SM
MD
LG