Достапни линкови

logo-print

Паѓа цената на нафтата во светот


Цената на нафтата падна на најниско ниво во изминатиот месец и се продава за над 66 долари за барел. Експертите тоа го поврзуваат со порастот на стапката на невработеност во Соединетите држави која достигна 9,5 проценти, најголема од 1983 година.
XS
SM
MD
LG