Достапни линкови

logo-print

Шестмина обесени во Иран


Ирански државен весник пишува дека шест лица обвинети за убиство се обесени во Иран. Со тоа бројот на осудени на смртна казна во земјата надмина 100 лица. Весникот пишува дека шестмината осудени убијци биле обесени во средата.
XS
SM
MD
LG