Достапни линкови

logo-print

Милитанти заробиле американски војник


Американската војска соопшти дека милитанти заробиле еден американски војник во Авганистан. Војникот исчезнал во вторникот во источниот дел на земјата. Тој не бил инволвиран во денешната воена операција против талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG