Достапни линкови

logo-print

Властите во Хондурас не дозволуаат враќање на протераниот претседател


Привремената влада на Хондурас, која ја презеде власта по воениот удар, ги отфрли меѓународните повици да го врати на функцијата протераниот претседател Мануел Зелаја. Зелаја го одложи враќањето во земјата, бидејки властите се заканија дека ќе го уапсат.
XS
SM
MD
LG