Достапни линкови

logo-print

Избор на нов директор на Агенцијата за атомска енергија на ОН


Претставници на 35 земји, кои се членки на бордот на Меѓународната агенција за атомска енергија на Обединетите Нации, на денешниот состанок во Виена, треба да изберат нов генерален директор. Досегашниот, Мухамед Ел Барадеи, се повлекува од функцијата во ноември, откако помина три мандати на тоа место.
XS
SM
MD
LG