Достапни линкови

logo-print

Обама го поздрави повлекувањето од ирачките градови


Американскиот претседател Барак Обама го оцени како значајна етапа вчерашното повлекување на американските трупи од градовите во Ирак. Сепак, тој предупреди дека на таа земја и претстојат уште тешки денови, истакнувајќи оти постојат сили што сакаат со атентати и убивање да ги стават на проба силите за безбедност и решителноста на Ирачаните. Инаку, во вчерашниот бомбашки напад во Киркук загинаа најмалку 24 лица, а неколку десетици беа ранети.
XS
SM
MD
LG