Достапни линкови

logo-print

Азербејџан не воведе построга контрола за невладиниот сектор


Судските власти во Азербејџан не го подржаа предлог-законот во кој се наведуваа дополнителни рестрикции за невладините организации во земјата. Дел од новите правила на игра кои се предлагаа во документот им забрануваа на невладините организации да добиваат повеќе од 50 отсто од нивното финансирање од странство.
XS
SM
MD
LG