Достапни линкови

logo-print

Грузија ќе имплементира нови мерки против економската криза


Грузиските власти денеска презентираа пакет мерки за борба против негативните ефекти од светската економска криза. Владата соопшти дека за остварување на мерките, државата ќе бара заем во висина од 200 милиони американски долари од меѓународни институции. Новите заеми ќе се додадат во фондот од четири и пол милијарди американски долари донации од меѓународни финансиери.
XS
SM
MD
LG