Достапни линкови

logo-print

Зголемен бројот на настрадани во Италија


Бројот на настрадани во железничката несреќа во Италија се искачи на 16 лица, соопштија италијанските власти. До несреќата дошло откако еден товарен воз излетал од шините по што експлодирале два вагона полни со течен гас. Несреќата се случила на станицата во пристаништниот град Виареџио во Тоскана. По експлозијата оганот се проширили врз блиските куќи. Властите се уште ги испитуваат причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG