Достапни линкови

logo-print

Дванаесетмина милитанти убиени во Авганистан


Американската војска соопшти дека дванаесетмина милитанти се убиени во источниот дел на Авганистан во синоќешните воздушни напади. Мета на нападите во провинцијата Кхост биле милитанти на талибанската група Хакани, за која се верува дека е тесно поврзана со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG