Достапни линкови

logo-print

Демократската партија води на изборите во Албанија


Албанските изборни власти соопштоија дека Демократската партија на чело со актуелниот Премиер Сали Бериша води на парламентарните избори кои се одржаа во неделата. По преброени 80 отсто од гласовите, изборната комисија соопшти дека демократите добиле 46 отсто од гласовите, додека главните опозиционери, социјалистичката партија на чело со градоначалникот на Тирана Еди Рама добиле речиси 46 отсто од гласовите.
XS
SM
MD
LG