Достапни линкови

logo-print

Средба на претседателите на Казакстан и Израел


Претседателот на Казакстан Нурсултан Назарбаев и израелскиот Претседател Шимон Перес се заложија за подобрување на економската соработка меѓу двете земји на денешната средба во Астана. Назарбаев изјавил дека Казакстан го гледа Израел како важен партнер во блискиот исток.
XS
SM
MD
LG