Достапни линкови

logo-print

Странски набљудувачи ја напуштаат Грузија


Мисијата на ОБСЕ во Грузија се повлече по 17 годишно присуство во земјата. Организацијата соопшти дека набљудувачите ги напуштиле своите канцеларии кои беа лоцирани во Каралети близу регионот Јужна Осетија. Повеќе од 130 набљудувачи на Обединетите Нации денеска почнаа да се повлекуваат и од регионот Абхазија. Набљудувачите треба да ја напуштат Грузија најкасно до 15 јули.
XS
SM
MD
LG