Достапни линкови

logo-print

Ирак се отвора за светските нафташи


Ирак ги отвори за странските фирми дел од неговите нафтени и гасни наоѓалишта и започна со издавање дозволи за екплоатација. Светските нафтени компании на тој начин ке се вратат во Ирак по 30 години откако бившиот Претседател Садам Хусеин го национализираше нафтениот сектор.
XS
SM
MD
LG