Достапни линкови

logo-print

Израел врати брод со помош на Движењето за слободна Газа


Израелската воена морнарица пресретнала брод со помош за Газа по што му наредила да се врати. Во бродот имало дваесетина луѓе, членови на Движењето за слободна Газа со седиште во Соединетите држави. Бродот бил пресретнат во меѓународните води и без никакво објаснување бил вратен на Кипар.
XS
SM
MD
LG