Достапни линкови

logo-print

Соборениот претседател на Хондурас најави враќање во земјата


Соборениот претседател на Хондурас Мануел Зелаја изјави дека в четврток ќе се врати во земјата како знак на противење на воениот пуч во текот на изминатиот викенд по што тој беше протеран. Говорејќи во Мангва, главниот град на Никарагва, тој рече дека претседателот на Организацијата на американските држави Хозе Мигуел Инсулза му понудил да го придружува при неговото враќање во Хондурас.
XS
SM
MD
LG