Достапни линкови

logo-print

Американските сили ги напуштаат ирачките градови


Денеска треба да биде комплетирано повлекувањето на американските војници од градовите во Ирак. Пентагон соопшти дека на ирачаните веќе им биле предадени околу 120 бази во градовите и оти преостаните 30 ќе им бидат предадени до крајот на денов.
XS
SM
MD
LG