Достапни линкови

logo-print

Завршува претседавањето на Чешка во ЕУ


Денеска завршува шестмесечното претседавање на Чешка во Европската Унија. Нов претседавач во наредните шест месеци ќе биде Шведска, која го презема водстовото на Унијата утре.
XS
SM
MD
LG