Достапни линкови

logo-print

Американските војници се повлекуваат надвор од ирачките градови


Денеска истекува рокот за повлекување на американската војска од ирачките градови и населени места и за нивно разместување во базите надвор од градските зони, по што домашните сили ќе ја преземат одговорноста за безбедноста. Ирачкиот премиер го прогласи денешниот ден за национален празник.
XS
SM
MD
LG