Достапни линкови

logo-print

Германија европски шампион за фудбалери до 21 година


Младата фудбалска репрезентација на Германија до 21 година стана нов шампион на Европа откако синоќа во Малме во финалето ја победи Англија со 4:0. Ова за Германија е прва титула, а последен пат во финалето играше во 1982 година.
XS
SM
MD
LG