Достапни линкови

logo-print

Реакција на авганистанскиот Претседател за убиството во Кандахар


Авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи Обвини авганистански војници кои работат за американските Коалициски сили за убиството на деветмина полицајци во градот Кандахар во јужниот дел на земјата. Според официјални извори, во престрелката која настанала во канцеларија на јавниот обвинител загинале деветмина полицајци, меѓу кои и началникот на локалната полиција. Вооружени лица упаднале во просториите и ослободиле за сега неименуван затвореник.
XS
SM
MD
LG