Достапни линкови

logo-print

Измамник од Вол Стрит на суд


Берни Мендоф, човекот кој призна дека со години водел пирамидална измама на Вол Стрит, денеска ќе биде осуден. Според се уште непотврдени информации Мендоф се соочува со казна затвор во времетраење од 150 години. Измамникот од своите клиенти украл 65 милијарди американски долари
XS
SM
MD
LG