Достапни линкови

logo-print

Деветмина полицајци убиени во Авганистан


Деветмина полицајци се убиени во пресрелка во градот Кандахар во јужниот дел на Авганистан. Полицијата соопшти дека престрелката настанала откако група авганистански војници упаднале во канцеларијата на јавниот обвинител и ослободиле за сега неименуван затвореник. Портпарол на Министерството за внатрешни работи изјави дека денеска било предвидено затвореникот да се појави на суд.
XS
SM
MD
LG