Достапни линкови

logo-print

Шимон Перез во посета на КазахстанИзраелскиот претседател Шимон Перез денеска ќе доптаува во официјална посета на Казахстан. Претходно Перез беше во Азербејџан каде што имаше средба со претседателот Илхам Алиев. Беа потпишани серија договори за унапредување на меѓусебната соработка. Заедно со него се 60-тина официјални претставници и бизнисмени.
XS
SM
MD
LG