Достапни линкови

logo-print

Антонио Милошоски не се сретна со Дора Бакојани на Крф


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски не се сретна со грчката колешка Дора Бакојани на маргините на неформалниот состанок на ОБСЕ. Во изјава за медиумите Милошоски потврди дека имал билатерални средби со колеги од Велика Британија, Шведска, Холандија, Финска и Белгија. Бакојани, одговарајќи на прашање на македонските новинари кои го следат состанокот на Крф, рече дека сакала да се сретне со Милошоски, но имала набиена агенда.
XS
SM
MD
LG