Достапни линкови

logo-print

Вработени во Британската амбасада во Иран задржани во полиција


Осуммина вработени во Британската амбасада во Иран се задржани во полиција поради сомнение за нивна инволвираност во организацијата на протестите по претседателските избори во земјата. Иранската новинска агенција Фарс јави дека осуммината иранци кои биле вработени во британската амбасада „играле активна улога“ во организацијата на протестите, не наведувајки го изворот на тврдењето.
XS
SM
MD
LG