Достапни линкови

logo-print

Пакистанските власти го бараат лидерот на талибанците жив или мртов


Пакистанските власти понудија награда во износ од 615 илјади американски долари за било какви информации во врска со лидерот на талибанските милитанти Батулах Мехсоунд, кој се бара жив или мртов. Во огласот кој денеска е објавен во пакистанските медиуми, се наведува дека невини луѓе гинат поради крвничките активности на таканаречените бранители на исламот.
XS
SM
MD
LG