Достапни линкови

logo-print

Заштитниот Совет на Иран повика на соработка за ревизија на изборите


Највисокото иранско законодавно тело, Заштитниот Совет ги повика сите учесници на последните претседателски избори да соработуваат при разгледувањето на жалбите за ирегуларности во гласачкиот процес. Советот, како што пренесува новинската агенција ИСНА, ги повикал учесниците на изборите да ги поднесат сите нивни документи за „прецизно и критично да се разгледаат“.
XS
SM
MD
LG