Достапни линкови

logo-print

Авганистанскиот Претседател ги повика талибанците да гласаат


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи ги повика талибанците да гласаат на претстојните претседателски избори, апелирајки да не ги напаѓаат гласачките места. На денешната прес конференција Карзаи рече дека би сакал да ги види милитантите „како се враќаат дома и излегуваат на гласање“
XS
SM
MD
LG