Достапни линкови

logo-print

Медведев во Ангола


Рускиот претседател Дмитриј Медведев пристигна во посета на Ангола, каде што ја завршува својата африканска турнеја, чија главна цел беше подобрување на економската соработка на Русија со земјите од Африка. Ангола има наоѓалишта на дијалманти и е еден од најголемите извозници на нафта.
XS
SM
MD
LG