Достапни линкови

logo-print

Ирански верски лидер повика на линч на демонстрантите


Еден од високите ирански верски лидери, Ахмад Катами, за време на денешната молитва, пренесувана од телевизијата, повика на линч на лидерите на актуелните протести во земјата против исходот од претседателските избори. Тој истакна дека водачите на демонстрациите треба да бидат казнети без милост.
XS
SM
MD
LG