Достапни линкови

logo-print

Почна предизборната кампања во Авганистан


Десетици илјади авганистанци се собраа во Кабул во поддршка на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на првиот митинг за изборите што треба да се одржат во август годинава. Овие избори се сметаат за клучни за Карзаи, но и за Соединетите држави кои се негови главни поддржувачи во неговите напори да се справи со талибанските бунтовници во таа земја.
XS
SM
MD
LG