Достапни линкови

logo-print

Пад на цената на нафтата


Цената на нафтата на азиските берзи падна на 63 американски долари за барел. Сировата нафта поефтини откако достигна највисока цена во изминативе осум месеци. Кон почетокот на овој месец барел нафта се продаваше за 73 американски долари.
XS
SM
MD
LG