Достапни линкови

logo-print

Македонија може да влезе во рецесија


Министерот за финансии Трајко Славески не ја исклучува можноста Македонија да влезе во рецесија доколку бруто домашниот производ не бележи раст над нулата во вториот квартал од годинава. Министерот додаде дека за податоците за растот на БДП за вториот квартал треба да се почека уште 70-тина дена.
XS
SM
MD
LG