Достапни линкови

logo-print

Осомничените за убиството на руска новинарка повторно на суд


Рускиот Врховен суд денеска повторно ги покрена обвинениата против тројца осомничени за убиството на руската новинарка Ана Политковскаја, која беше застрелана во влезот на нејзината зграда во 2006 година. Тројцата осомничени, браќата Џабарали и Ибрагим Макмудов и Сергеи Каџикурбанов, се враќаат на обвинителската клупа по остри реакции во јавноста поради нивното ослободување во февруари.
XS
SM
MD
LG