Достапни линкови

logo-print

Осуммина настрадани во поплави во Чешка


Осуммина настрадаа синоќа во поплави во Чешка. Полицијата соопшти дека седуммина настрадале во поплавите кои го зафатија градот Нови Јицин во северноисточниот дел на земјата. Уште едно лице настрада во Моравиа, во источниот дел на Чешка. Синоќешните врнежи го кренаа нивото на водата во Нови Јицин седум метри над земја. Поплави се регистрирани во Австрија, Германија, Унгарија и Полска.
XS
SM
MD
LG