Достапни линкови

logo-print

Американските војници ке се повлечат од ирачките градови според планот


Соединетите Држави соопштија дека ке се планираното повлекување на трупите од ирачките градови на крајот на месецов ке се одвива според планот и покрај бомбашкиот напад во кој беа убиени 70 а ранети над 100 лица во Багдад. Овој напад во Садр Сити е еден од најсмртоносните оваа година.
XS
SM
MD
LG