Достапни линкови

logo-print

Шефот на словачката дипломатија Лајчак во Македонија


Министерот за надворешни работи на Словачка Мирослав Лајчак денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија, при што свечено ќе ја отвори амбасадата на оваа земја во Скопје. Во рамките на посетата тој ќе се сретне со својот домаќин и колега Антонио Милошоски, со кого треба да потпишат договор меѓу Словачка и Македонија за заштита на инвестициите, а ќе биде примен и од претседателот на Собранието Трајко Вељановски и од премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG