Достапни линкови

logo-print

Ангела Меркел во посета на САД


Германската канцеларка Ангела Меркел ќе пристигне во дводневна посета на САД. Во рамките на посетата таа ќе разговара со американскиот претседател Барак Обама околу подготовките за самитот на Г8 што ќе се одржи во јули.
XS
SM
MD
LG